Co to jest Bitcoin?

Co to jest Bitcoin? Historia? Maksimum, minimum oraz legalność, wszystko poniżej

Co to jest Bitcoin?

Podzielimy sobie ten artykuł na 4 części:

Co to dokładnie jest,
historia bitcoin-a
jego maksymalne oraz minimalne wartości oraz czy jest on legalny?

CO TO JEST BITCOIN?

Bitcoin – Kryptowaluta – skrót BTC. Terminy te zaczęły być właśnie łączone podczas powstania BTC.

Określenie Bitcoina może oznaczać jako: – środek płatniczy
– Globalny system płatności

Najpopularniejsza krypto waluta funkcjonuje jako sieć P2P w blockchain z koncepcji lat 90 – użytkownicy sieci przesyłają między sobą środki, korzystając z pewnego rodzaju anonimowości. Aby korzystać z sieci, nie trzeba się specjalnie rejestrować, podawać danych – prostota działania, powoduje, że z krypto walut korzysta coraz więcej osób.

Z bitcoin możesz korzystać w formie tradingu (dowiesz się o tym więcej w naszych innych artykułach) oraz w formie inwestycji długoterminowej.

Zdecentralizowany cyfrowy pieniądz, który opiera się władzy banków centralnych na świecie. Bitcoin zarządzany jest przez miliony komputerów rozsianych na całym świecie. Każda osoba z bitcoin – jest uczestnikiem takiej sieci.

Jako ciekawostkę wspomnę, że Bitcoin uznawany jest za cyfrowe złoto.

HISTORIA

Tuż po światowym kryzysie finansowym – zapowiedziano jego powstanie. Już w 2009 BTC został uruchomiony. W pierwszym okresie, mało osób, społeczności oraz firm widziało sens w przekazywaniu środków finansowych drogą wolną od kontroli. Być może strach powodował wszechobecny brak zaufania.

Twórcą Bitcoin-a jest osoba lub grupa osób o pseudonimie „Satoshi Nakamoto”. Do dziś nie wiadomo o danych osobowych – założycieli. W 2010 roku osoba lub grupa Satoshi, pozostawiając swój wynalazek – zniknęła/li na dobre.

MAKS I MINIMUM.

Maksymalną wartością dla Bitcoina było 68 744,03 $,
zaś obecnie najniższym zaliczonym dołkiem były okolice 15 400 $ i to w ostatnim czasie. (nie patrząc na wartości ceny podczas powstawania BTC)

LEGALNOŚĆ

Czy BTC jest legalny? Jak najbardziej ! Określiłbym nawet, że bardziej niż niektóre standardowe środki pieniężne. Oczywiście na świecie jest parę wyjątków. Kraje, które nie uznają krypto walut – tym samym obracanie nimi, korzystanie oraz przesyłanie jest nielegalne. W Polsce nie masz się

zupełnie o co obawiać ! Dodatkowo wspomnę, że często nielegalne są ze względu na zmieniające się prawo w danym kraju. Kwestią czasu jest, aby na całym świecie wprowadzono pozytywne postulaty dot. nowej (choć jak przeczytałeś powyżej już starej – datowanej na 2008/2009) formy pieniądza.

Podziel się ze znajomymi...